ФУДБАЛ
22.02.2018
Селекцијата У-17 на Македонија е поразена со 0:1 во вториот пријателски меч од соодветната селекција на БиХ
22.02.2018
Иако пред стартот на пролетниот дел се говореш дека нема да има фудбал на Автокоманда во текот на полусезонава, сепак Скопје доби „виза“ и веќе во недела ќе ја дочека Ренова на својот стадион
22.02.2018
Столчиња со зелена боја ќе се постават на новите трибини кои се во изградба на стадионот под „Тумбе Кафе“
21.02.2018
Алма Вакили и Максим Максимов играа заедно две сезони во Тракаи во Литванија, сега играат за Шкендија и Вардар. По мечот имаа што да си кажат
21.02.2018
„Ова беше натпревар кој не беше убав за око како оној од мината среда“ вели тренерот на Вардар
21.02.2018
Стратегот на Шкендија жали за пропуштените шанси
21.02.2018
Шкендија водеше со голот на Ибраими, Шкендија беше подобра но Хуан Фелипе со мајсторскиот гол од слободен удар во 79. минута го спаси Вардар од пораз во првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија
21.02.2018
Свое обраќање имаше претседателот на ФФМ  Илчо Ѓорѓиоски, а Ватрослав Михачиќ беше специјален гостин од Академијата за едукација на тренери на Хрватскиот фудбалски сојуз.
21.02.2018
Денеска во 14 часот на Арената „Филип Втори“ се игра првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија, или вториот од четирите пролетни дуели меѓу нашите најдобри клубови
21.02.2018
Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка дека ја говорам вистината“ вели Марјан Секуловски, тренерот на Пелистер откако ФФМ по инцидентот во Битола против него покрена постапка
20.02.2018
Македонецот има најголема вредност од сите играчи во словенечкиот шампионат
21.02.2018
Украинскиот шампион победи против Рома со пресврт, а лесно можеше да слави најмалку со три, четири голови разлика. Севиља и Манчестер јунајтед одиграа мирољубиви 0:0 во осминафиналето на ЛШ
21.02.2018
Фудбалерите на Црвена звезда е елиминирана во 1/16 финалето на Лига Европа од ЦСКА Москва и можат да жалат што не направија сензација затоа што имаа голема шанса за тоа
21.02.2018
Вечерва продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите
20.02.2018
Меси, конечно, погоди против Челзи, а Барса извлече реми на „Стемфорд бриџ“, Баерн немилосрден против Бешикташ
20.02.2018
Италијанскиот гигант го чекаат месеци на неизвесност
20.02.2018
Најстариот син на легендарниот Дрогба, тргна по стапките на татко му
20.02.2018
Фудбалерот се однесувал како гангстер, но полицијата го уапси
20.02.2018
На ЕП во Франција беа хит, сега на СП во Русија сакаат да остават поголем впечаток
20.02.2018
Вечерва на програмата се два дуели од осминафиналето на Лигата на шампионите
19.02.2018
Холандскиот стручњак Франк де Бур не можеше да ги скроти фудбалерите на Интер, а доби отказ поради катастрофалните резултати
повеќе >
КОШАРКА
21.02.2018
20.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
повеќе >
РАКОМЕТ
22.02.2018
Двете репрезентации ќе тренираат во Скопје и ќе одиграат пријателски меч, кој најверојатно нема да биде отворен за публиката
22.02.2018
Капитенот на македонскиот национален тим и натаму закрепнува од повредата на задната ложа на ЕП во Хрватска
20.02.2018
Крилото ќе и се придружи на екипата, но не се знае дали ќе се најде меѓу патниците за Нант
20.02.2018
Новиот голман на „црвено-црните“ доаѓа во Скопје
20.02.2018
Македонија ќе тестира со „зборнаја“ во април во Скопје, во рамките од ЕХФ неделата
19.02.2018
Само една победа во двата преостанати натпревари му е потребна на европскиот првак за втора година во низа да се најде директно во четвртфиналето од Лигата на шампионите
19.02.2018
Празното место во стручниот штаб на „црвено-црните“ по заминувањето на Горан Симиќ на крајот на минатата сезона, сега е пополнето
18.02.2018
„Нагазната мина“ во групата А се надеваше на сензација, но си замина со разочарување, односно поразена од „црвено-црните“ за кои вратите кон четвртфиналето втора сезона во низа се широко отворени.
18.02.2018
Двата тима одлично се познаваат, предводени се од шпански стратези, кои исто така се и добри пријатели, па јасно е дека станува збор за две екипи кои играат по сличен систем, па детали ќе одлучуваат.
17.02.2018
„Плинарите“ со 23:22 (12:8) го совладаа тимот на Кирил Лазаров и со тоа им направија услуга на вардарци во трката за првото место во групата А
повеќе >
ТЕНИС
28.01.2018
Швајцарецот во финалето денеска го совлада Марин Чилиќ со 3:2 во сетови
27.01.2018
Данката го освои Австралија опен по триумфот над Симона Халеп со 2:1 во сетови
26.01.2018
Корејската сензација Чунг мораше да го предаде полуфиналниот меч поради повреда на стапалото при резултат 6:1, 5:2 за Швајцарецот. Федерер во финалето на Австралија опен игра со Чилиќ
25.01.2018
Најдобриот хрватски тенисер го елиминира Британецот Кајл Едмунд и третпат во кариерата ќе игра финале на грен слем
23.01.2018
22.01.2018
Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на Австралија опен откако загуби од Хјон Чунг
19.01.2018
Новак Ѓоковиќ на свој начин ја критикуваше АТП организацијата и состојбите во светскиот професионален тенис
18.01.2018
Марта Костјук е вистински хит во досегашниот дел од престижниот тениски турнир Австралија опен
29.12.2017
Србинот повторно има проблеми со лакотот, а неизвесен му е и настапот на  турнирот во Доха
14.08.2017
Александер Зверев го изненади освојувачот на 19 гренд слем титули, Роџер Федерер со победа во два сета за да стигне до титулата од Мастерсот во Монтреал и да се промовира во вистинска ѕвезда пред УС опен
повеќе >
АВТО-МОТО
10.01.2018
Дваесетина екипажи со своите возила изминаа пат во должина од над 80 километри, по смрзнат терен, во добар дел покриен со висок снег. Турата стартува од Кичево, преку Врбјани и планината Стогово, до селата Турје и Брждани, откаде се врати на појдовната точка
26.11.2017
Еден-два победа на Мерцедес на последната трка сезонава
13.11.2017
Оваа случка ни доаѓа од Аргентина од локалниот „Топ рејс В6“ шампионат
12.11.2017
Германецот Себастијан Фетел е победник на 19. трка во Формула 1 или претпоследна сезонава на патеката „Жозе Карлос Пачи“ или попозната како „Интерлагос“
14.01.2018
12.11.2017
Шпанецот по четврти пат е светски шампион во Мото Гп
29.10.2017
Британецот Луис Хамилтон е новиот првак во Формула 1. Тој сега има вкупно четири трофеи во најбрзиот спорт на планетата
22.10.2017
Во последната трка, откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката
22.10.2017
Шпанецот победи во Австралија и ја зголеми бодовната разлика во однос на конкурентот Довициозо
20.10.2017
По седумгодишна пауза, повторно ќе има кружна автотрка на скопскиот асфалт! Викендов, во организација на АКК Примо АВЈ, ќе се одржи меѓународната трка „Скопје круг 2017“
08.10.2017

Македонскиот претставник во ЕТЦЦ не успеа да се закити со шампионската титула по двете слаби изданија на патеката во Мост
повеќе >
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense