| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Баже ќе „грми“ во Шкупи

Чаирчани во само два часа се пофалија со два екстра играчи. Нов играч на Шкупи е Баже Илијовски

Баже Илијовски е нов играч на Шкупи. Чаирчани по Штефан Вујчиќ денеска го договорија и најдобриот стрелец во историјата на македонскиот шампионат. Стрелецот на 130 гола во домашното првенство од зимава е нов член на Шкупи, и ќе ја продолжи голгетерската серија на Чаир. Македонски Спорт веќе го најави трансферот, а веќе денеска Шкупи и Илијоски ја потврдија соработката.


 Датум: 11.01.2018, 14:28
Статијата е прочитана 2669 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense