| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.08.2018


Работнички тргна со победа

Предмалку во Велес заврши пријателскито натпревар помеѓу Борец и Работнички. Триумф на  скопјани од 0:3.

Екипата на Работнички стартуваше со триумф на овогодинешните пријателски средби за време на зимската пауза. Избраниците на тренерот Горан Станковски, предмалку во Велес го совладаа домашниот Борец со високи 0:3, во натпревар во кој имаше доста шанси, а гостите искористија три. Стрелци на головите беа Миовски, Шаркоски и Станковски. Мечот се играше два пати по четириесет минути, а во составот на Работнички поради поштеда не настапија Стјепановиќ, Рашо и Маркоски.

 

 

 Датум: 21.01.2018, 14:54
Статијата е прочитана 1308 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense