| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.02.2017

(ВИДЕО) Шкендија со засилен ритам пред супер дербито


Тетовските „црвено - црните“ форсираат засилени тренинзи во пресрет на неделниот меч со Вардар, дерби кое може да биде решавачки во однос на титулата


Откако имаа одличен старт го победија Силекс со 2:0, фудбалерите на Шкендија засилено се подготвуваат за она што го чекаа речиси неколку месеци. А тоа е  гостувањето кај Вардар во недела на „Телеком Арената“ во Скопје. Во тимот се враќа Стенио Жуниор а се уште под знак прашалник е настапот на Штефан Вујчиќ и Арменд Алими.Датум: 23.02.2017, 15:26
Статијата е прочитана 3396 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense