| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.02.2017

Најденов – Босанска Крупа 2:1

Со двата гола на Бојан Најденов, Работнички во „генералката“ пред стартот на сезоната успеа да слави над тимот од Босна со 2:1

Да се знае кој е кој. Иако гостите од Босна, тимот на Крупа, водеа со 1:0 по првите 45. минути, Работнички со пресврт во вториот дел успеа да победи со 2:1 во својата „генералка“ пред стартот на сезоната. Творец на победата на тимот на стратегот Виктор Треневски беше извонреднот Бојан Најденов кој двапати стрелаше прецизно во мрежата на Крупа. Мечот се одигра на теренот со вештачка трева во Ѓорче, инаку Крупа во Охрид играше со неколку наши клубови и обично ги победуваше.Датум: 11.02.2017, 15:28
Статијата е прочитана 2713 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense