| контакт | маркетинг
КОШАРКА

18.03.2017

Димитријевиќ останува во Хувентуд

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ се согласи да остане во шпанскиот Хувентуд по продолжувањето на договорот до 2021 година

Димитријевиќ пред три месеци дебитираше во шпанското првенство и тоа на дуелот против Барселона, кога даде една тројка. Потоа добиваше се поголема минутажа, време во кое поминато на теренот, постојано го покажуваше својот талент и квалитет.
19-годишниот кошаркар е во Шпанија од својата 14 година, кога играше за Бадалона.Датум: 18.03.2017, 13:46
Статијата е прочитана 812 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense