| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.01.2018

Најденов пред трансфер во Корона Киелце

Офанзивецот е веќе во Полска и се очекува да потпише договор со тамошниот прволигаш.

По завршената одисеја во египетска Шмуха, Бојан Најденов повторно е пред интернационален трансер. Овојпат далеку поблизку од Египет, во Полска во тимот на Корона Киелце. Најденов веќе е дел од тренинзите на овој клуб, и би требало во следните денови и официјално да потпише за овој клуб. Тој претходно во домашниот шампионат настапуваше за екипите на Работнички односно Хоризонт Турново, а беше дел и од тимот на Миравци.


 Датум: 11.01.2018, 10:31
Статијата е прочитана 1178 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense