| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.08.2017

Адеми од утре се враќа на тренинг на Динамо!!!

*Нашиот репрезентативец за прв пат по 7 октомври 2015 година и суспензијата се враќа на тренинг на својот Динамо.

Аријан Адеми од утре повторно ќе тренира со тимот на Динамо Загреб. Суспензијата која ја одлежува веќе две години наскоро истекува и тој ќе се врати на тренинзите на својто сеуште актуелен клуб. Динамо ниту во еден момент за сето ова време не му заврте грб на Адеми и беше со него за  време на суспензијата.
„Две години не смеев да стапнам на стадион. Тоа никој не може да ми го врати назад. Се враќа подобар и посилен од било кола“ - вели Адеми.


 Датум: 06.08.2017, 10:16
Статијата е прочитана 3566 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense