| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.03.2017

Надежите тргнаа со реми против Украина на „четири нации“

На турнирот „четири нации“ за играчи до 18 години, нашата и репрезентацијата на Украина одиграа 1:1 а стрелец на голот за нас беше Митровски во првиот дел

Младата македонска фудбалска репрезентација до 18 години ремизираше против Украина со 1:1. Во натпреварот кој е дел од турнирот „четири нации“ кој се игра во Рига, Летонија, погодокот за нашата селекција го постигна Димитар Митровски во 31. минута.
Избраниците на Вујадин Станојковиќ до крајот на овој турнир силите ќе ги одмерат и со домаќлинот Летонија, како и врсниците од Норвешка.Датум: 24.03.2017, 13:09
Статијата е прочитана 1336 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense