| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.09.2017

Османи: Покажавме како не треба да се игра

„Секако дека воопшто не сме задоволни од исходот на мечот со Победа“, истакна по мечот стртатегот на Шкендија

Разочарување во таборот на Шкендија по оние 3:3 на попладневниот меч со Победа.
„Секако дека не сме задоволни од исходот на овој натпревар. Покажавме како не треба да се игра. Почеток е на сезоната, значи има време да се поправат ваквите киксови но факт е дека бевме далеку од посакуваната игра. Се виде колку ни недостигаше повредениот Цуцули во одбраната, но не сакаМ да кажам дека само одбраната е виновна, кога ќе се дадат три гола а не се победи е тогаш проблемот е во целиот тим“ истакна стратегот на тетовци Ќатип Османи.

 Датум: 10.09.2017, 18:30
Статијата е прочитана 2681 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense