| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Деби без голови за Силекс во Анталија

Кратовци денеска одиграа 0:0 против рускиот Шињик, во својата прва контролна средба воопшто одиграна во својата историја во Турција

Силекс одигра 0:0 против рускиот второлигаш Шињик од Јарослав. Ова беше прв меч за кратовци на подготовките во Анталија, но ова беше и воопшто прв меч за Силекс во својата историја одигран во Турција. Според штурите извештаи, кратовци во поголем дел биле рамноправен противник.Датум: 30.01.2017, 16:10
Статијата е прочитана 1320 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense