| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017


(ФОТО) Репрезентативците заминаа за Израел


Македонската репрезентација утринава летна за Хаифа каде во сабота ќе го одиграат квалификацискиот натпревар со селекцијата на Израел.

Денеска фудбалерите ќе одржат еден тренинг на стадионот „Семи Офер“, а утре уште еден. Во сабота со почеток од 20:45 часот ќе ги одмерат силите со Израелците. Мотивацијата е на високо ниво, а желбата е победа и реванш за поразот во Скопје минатата година.
Датум: 31.08.2017, 10:43
Статијата е прочитана 752 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense