| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.10.2017

На „Младост“ најдобриот напад против најдобрата одбрана

Шкендија е вистинска гол машина, додека А. Пандев дома нема примено гол цела сезона

Академија Пандев против Шкендија. Тоа е меч кој побудува голем интерес во домашната фудбалска јавност, меч од 12. коло кој се игра денеска на „Младост“ во Струмица. И тоа ќе биде дуел меѓу најдобриот напад, тоа е Шкендија која е вистинска гол машина, особено импресионира тројката Хасани - Ибраими - Емини, и најдобрата одбрана во Лигата. Тоа е составот на Академија Пандев, тим кој досега нема примено гол на свој терен.Датум: 25.10.2017, 13:35
Статијата е прочитана 748 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense