| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.05.2017

Вардар со пресврт до пионерски куп трофеј

Предмалку заврши финалето во пионерска конкуренција од овогодинешниот национален куп на Македонија во кое екипата на Вардар триумфираше со конечни 2:1, над Работнички.

Иако протвникот уште по само три минути игра имаше предност сепак, Вардар успеа со комплетен пресврт да се закити со куп трофеј. Со ова вардар му до одзема приматот кој во овогодинешните финалиња го имаше противникот со оглед на фактот што Работнички е освојувач на купот во младинскска односно кадетска конкуренција. Стрелци на головите за двата тима беа, Ѓоргиевски, Бериша и Тасев.

КУП НА РМ, ПИОНЕРИ ФИНАЛЕ
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ              2:1 (0:1)
Стадион: „Билјанини Извори“ во Охрид. Гледачи: 300.
Судија: Ндерим Тефику (Куманово).
Стрелци: 0:1 Тасев 3’, 1:1 Ѓорѓиески 77’, 2:1 Бериша 80’+1
Ж. Картони: Бериша, Дарлишта (В) - Тасев, Недељковиќ, Сејфиќ (Р).
ВАРДАР: Тимевски, Радевски, Антовски, Пешевски, Ѓорѓиески, Димов, Битиќи, Адем, Бериша, Колевски, Реџепи.
Уште играа: Стојаноски, Дарлишта, Наумчески, Калчиноски.
РАБОТНИЧКИ: Хоџин, Пановски, Недељковиќ, Алиев, Симоновски, Ајдини, Ристовски, Сејфиќ, Тасев, Колески, Ѕурѕу.
Уште играше: Бахтијар.Датум: 24.05.2017, 13:36
Статијата е прочитана 1047 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense