| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2018

Петковски во Скопје или Академија Пандев

Младинскиот репрезентативец заминува од Вардар и има опција да се пресели на Автокоманда или Струмица.

Петар Петковски заминува од Вардар. Младинскиот репрезентативец не замина со шампионот на подготовки во Анталија, што автоматски значи дека може да си побара друга фудбалска средина зимава. Опција за него според нашите информации покрај странство, е и заминување во Академија Пандев или пак во таборот на Скопје, каде што напаѓачи им се и тоа како потребни. Петар Петковски подолг период е дел од Вардар, доби шанса и како младинец и како стандарден првотимец, но шампионаот очигледно има други планови во моментов.

 Датум: 16.01.2018, 10:15
Статијата е прочитана 1323 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense