| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.03.2017

Прилеп живее за фудбалот


По цели 10 месеци, вчера на стадиончето на Могила, прилепчани имаа можност да ја гледаат својата Победа


(ФОТО МАРКУКУЛЕ.МК)

Атмосфера за мерак, сепак крајниот резултат од 1:1 на мечот со Шкупи не ги израдува „мајмуните“ и останатите фанови на домашниот тим кои по цели 10 месеци имаа можност да ја гледаат својата Победа во градот под „Маркови кули“. Можеме само да претпоставиме како ќе биде на реконструираниот „Гоце Делчев“, на големиот стадион каде што Победа вообичеано ги игра своите натпревари кога е домаќин.Датум: 19.03.2017, 20:02
Статијата е прочитана 4231 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense