| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.08.2017

Мечкаровски на дербито во Тетово

Познати сите судии за првото коло кое се игра викендов

Дербито Шкендија - Вардар ќе го суди Димитар Мечкаровски од Скопје. Александар Ставрев, пак ќе биде на второто дерби помеѓу Победа и Пелистер.

Еве ги сите судии за првото коло од Првата лига кое се игра викендов:

ШКЕНДИЈА - ВАРДАР    Судија: Димитар Мечкаровски. Помошници: Дејан Неделкоски и Гоце Петрески (сите од Скопје). Дополнителни: Никола Костенчев и Зоранчо Темелков. Четврти судија: Тошев. Контролор: Благоја Шуклев

ПОБЕДА - ПЕЛИСТЕР  Судија: Александар Ставрев. Помошници: Марјан Кировски и Дејан Костадинов. Четврти судија: Константин Влахо (сите од Скопје). Контролор: Илир Сеља.

РАБОТНИЧКИ - РЕНОВА   Судија: Стојанче Стојанов. Помошници: Караколев и Георгиев (сите од Штип. Четврти судија: К. Георгиев. Контролор: Алилерџан Хаџипази.

ШКУПИ - АК. ПАНДЕВ  Судија: Јован Качевски (Струга). Помошници: Куштрим Лика (Кичево) и Ацо Мацевски (Струга). Четврти судија: Албрим Шаќири (Струга). Контролор: Марјан Ристески (Кичево).

СИЛЕКС - СКОПЈЕ
Судија: Марјан Гоцевски. Помошници: Ѓорѓи Станковски и Кире Ангелов. Чеврти судија: Васко Мавров (сите од Струмица). Контролор: Мијалче Мијалков.

 


 Датум: 11.08.2017, 22:14
Статијата е прочитана 1997 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense