| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.01.2018

Скок за три места на ФИФА листата

Македонија сега се наоѓа на 73. место, за разлика од декемвриската ранг листа на која бевме три места подолу односно 76.

Македонската фудбалска репрезентација на јануарската ФИФА ранг листа ќе биде 73. фудбалска сила во светот. За разлика од декемвриската ние скокаме за три емста и од 76. сега сме рековме 73. место. Ова значи дека во континуитет македонската репрезентација се искачува на оваа листа и по историскиот најлош пласман кога од ова место бевме стотина подолу сега рапидно го подобруваме нашиот пласман.


 Датум: 18.01.2018, 10:18
Статијата е прочитана 605 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense