| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.01.2018

„Лавовите“ се засилија со Борха и Коцев

Првите две нови имиња се Александер Борха од Работнички и Стефан Коцев од Локомотива

Македонија ЃП има намера во пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток, да бие битка за пласман во елитата. Токму затоа раководството на клубот е растрчано по нови имиња. Планирани се неколку, а први во Ѓорче пристигнаа Александер Борха од Работнички и Стефан Коцев од Локомотива.

 Датум: 05.01.2018, 18:23
Статијата е прочитана 2127 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense