| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.09.2017

На Спировски му годи „зелено“

Спировски тргна во новиот клуб. Тренираше со Ференцварош и ја облече зелената „униформа“

Стефан Спировски стартуваше со тренинзи во неговиот нов клуб Ференцварош. Боите на неговиот нов клуиб, се зелени, исто какви што се и боите на неговиот матичен клуб Пелистер, како и во тимот на Берое, каде што Спировски своеврмеено настапуваше. Единствено во Борац Чачак како и во Вардар и Работнички секако тој ја промени очигледно неговата омилена боја.Датум: 07.09.2017, 15:27
Статијата е прочитана 1831 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense