| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.06.2017

Ристевски стрелец, Вашаш подобар од Видеотон

Кире Ристевски го постигна својот прв гол во унгарската ОТБ Банк лига оваа сезона, за да помогне Вашаш да стигне до импресивна 3:1 победа над лидерот Видеотон

Видеотон дојде во водство уште во 12-тата минута преку голот на Паткаи, по што Бурмајстер израмни за Вашаш во 22. минута, пред Ристевски да го постигне својот гол во 28. минута. Бурмајстер во 84. минута го постигна конечниот рез
Видеотон, кој губи првпат по осум натпревари уште е на првото место во ОТП Банк лигата со 20 поени, седум повеќе од Вашаш, кој е на петтото место.Датум: 16.09.2017, 19:49
Статијата е прочитана 900 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense