| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.01.2017

Демир потпиша на три години со Работнички

„Романтичарите“ го официјализираа тригодишниот договор и со својот голем талент Марио Станковски

Бењамин Демир (20) и официјално е  нов фудбалер на Работнички. Младиот фудбалер кој може да игра на повќе позиции во тимот, во наредните три години ќе го носи дресот на „романтичарите“. Се чека само негова промоција. Исто така на три години раководството на клубот од Градски Парк го потпиша и Марио Станковски, својот голем талент. Се чека и на враќањето на Марјан Алтипармаковски.

 Датум: 17.01.2017, 15:31
Статијата е прочитана 3643 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
10.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense