| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.03.2017

Првата лига е чиста...

Под сомнеж на ФФМ и МВР се еден натпревар од Втората лига и два од првенството во Женски фудбал


По онаа „бомба“ која одекна од ФФМ дека се води истрага за наместени натпревари во Македонија, јавноста со право си шпекулира. Иако не се кажува кој се тие клубови и во која лига, „Македонски спорт“ дознава дека не станува збор за нашата Прва лига. Таа според ФФМ и МВР била чиста. Воедно се повела истрага за еден натпревар од Втората лига и два меча од женскиот фудбал.Датум: 30.03.2017, 16:54
Статијата е прочитана 4454 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense