| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.03.2017

Лахти го промовираше Симоновски

Финскиот клуб се пофали дека ангажирал квалитетен напаѓач со интернационална кариера

И дефинитивно Марко Симоновски е нов фудбалер на Лахти, прволигашки клуб од Финска. „Македонски спорт“ уште пред два - три дена го најави овој трансфер и ете попладнево истиот се оствари.
На официјалната промоција раководството на Лахти се пофали дека ангажира  квалитетен напаѓач со интернационална кариера.
„По прв пат сум во Финска. Сепак сум слушал доста за клубот и градот. Среќен сум што дојдов во Лахти за тимот за кого се надевам дека ќе ги тресам мрежите“ истакна Симоновски.
Датум: 28.03.2017, 18:09
Статијата е прочитана 1348 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense