| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.09.2017

Шкендија... па сите останати!


*На листата на стрелците на првите четири места се играчи од Шкендија, ова е светски раритет

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ
5 ХАСАНИ (ШКЕ)
 ИБРАИМИ (ШКЕ)
4 АЛИМИ (ШКЕ)
 ЕМИНИ (ШКЕ)
 ДОРИЕВ (А. ПАН)
 МАРКОСКИ (РАБ)
 ПЕЕВ (ПЕЛ)
 ГЕШОСКИ (ПОБ)


Шкендија е во мода во мак - фудбалот оваа есен. Победува каде ќе стигне, во просек на секој меч постигнува по 3 гол и повеќе, руши рекорди но ако ја погледнете листата на стрелците ќе видите еден навистина раритет и тоа во светски рамки. Имено по 8. коло на првите четири места се играчи од Шкендија. Хасани и Ибраими имаат по пет голови, додека Емини и Алими по четири. Па потоа доаѓаат голгетерите од другите екипи. Секоја чест за четата на Ќатип Османи.Датум: 28.09.2017, 11:09
Статијата е прочитана 1537 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense