| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.05.2017

Мечкаровски главен судија на дербито Пелистер - Вардар

Довербата да суди на дербито на „Македонија“ во Битола ја доби Димитар Мечкаровски

Димитар Мечкаровски, еден од нашите најдобри судии ќе ја дели правдата во недела на стадионот под „Тумбе Кафе“ во кое се среќаваат Пелистер и Вардар. Александар Ставрев пак ќе суди на мечот во Кратово а Марјан Маркоски на тетовското дерби.

СИЛЕКС - ШКУПИ (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ)
ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)
РЕНОВА - ШКЕНДИЈА (МАРЈАН МАРКОСКИ)
РАБОТНИЧКИ - ПОБЕДА (МАРЈАН ГОЦЕВСКИ)
МАКЕДОНИЈА ЃП - БРЕГАЛНИЦА (СТОЈАНЧЕ ТРПЧЕВСКИ)Датум: 26.05.2017, 13:02
Статијата е прочитана 2316 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense