| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Каков Вардар? Е па фантастичен Вардар...

Европски Вардар, моќен Вардар, фантастичен Вардар. Таков беше нашиот шампион вечерва на „Шукру Сарачоглу“ стадионот

Ајде, ајде Вардаре. Моќен, фантастичен, супер, мега Вардар. И секако европски Вардар. Таков беше нашиот шампион вечерва во Истанбул, вечерва славеше над Фенербахче со 2:1 и го оствари сонот на сите во мак - фудбалот. Вардар е тој кој го проби звучниот ѕид наречен групна фаза од Лигата на Европа.
И доста веќе, сега е време за славење, сега е време Вардар да се прави мангуп, и има право. Овој Вардар навистина е европски Вардар.
Уште еднаш, браво, браво Вардаре...Датум: 24.08.2017, 21:29
Статијата е прочитана 1241 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense