| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.03.2017

Повторно пролонгирање на одлуката за Адеми

Меѓународниот суд за спорт во Лозана со ново одложување на одлуката на нашиот репрезентативец

Сега според новата објава, се очекува конечната одлука за една седмица, односно идниот петок на 24 март. Ова е сосема нов момент, откако во текот на петочниот ден (17 март) кога требаше да биде донесена одлука, немаше ништо се до доцните вечерни часови кога се огласи и ЦАС пролонгирајќи ја одново. Сега на Адеми му останува уште да чека, и да се надева дека за една недела ќе биде решено се и дека ќе добие помилување.Датум: 18.03.2017, 00:31
Статијата е прочитана 2082 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense