| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ
16.03.2017

Ставрев ќе го суди дуелот Работнички - Силекс

Најдобриот македонски судија ќе ја дели правдата на дуелот на „Арената“

Денеска во просториите на ФФМ беа одредени судиите на сите натпревари од 23. коло. Еве ги судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите кои што се играат в сабота во 14 часот.

МАКЕДОНИЈА ЃП - ВАРДАР Судија: Васко Мавров. Помошници: Станковски и Ангеловски (сите од Струмица).

РАБОТНИЧКИ - СИЛЕКС Судија: Александар Ставрев. Помошници: Кировски и Костадинов (сите од Скопје).

ПОБЕДА - ШКУПИ Судија: Димитар Мечкаровски. Помошници: Неделкоски и Петрески (сите од Скопје).

РЕНОВА - ПЕЛИСТЕР Судија: Марјан Ецкоски (Охрид). Помошници: Негриески (Струга) и Чакароски (Охрид).

БРЕГАЛНИЦА - ШКЕНДИЈА Судија: Далибор Ѓорѓевски (Куманово). Помошници: Стефановски (Кратово) и Ивановски (Куманово).Датум: 16.03.2017, 12:15
Статијата е прочитана 346 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense