| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.01.2017

Шкупи ги претстави новитетите

Седат Бериша, Буњамин Шабани, Бурхан Мустафа и Фатих Исмаили официјално промовирани на Чаир

Тимот на Шкупи конечно почна да ангажира нови имиња зимава. Денеска на Чаир официјално беа претсавени порватникот Седат Бериша, како и новитетите Буњамин Шабани, Бурхан Мустафа и Фатих Исмаили. Со ова тимот осетно ќе се засили на речиси сите линии во тимот почнувајќи од голманската. Информациите од Чаир велат дека денеска во таборот на Шкупи пристигнал и играч од Србија кој е на проба. Неговото име дополнително ќе биде објавено.

 Датум: 24.01.2017, 18:24
Статијата е прочитана 3427 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense