| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.03.2017

Елмаз, Амановиќ, Петковски... ќе играат и со Бугарија

Покрај нив тројца на списокот се и Костадинов, Попзлатанов и Кулески. Сите овие шестмина им се приклучуваат на оние млади репрезентативци (У-21) кои во вторник ќе одиграат пријателски меч со Бугарија

Благоја Милевски одбра шестмина од оние млади репрезентативци кои во петокот ја победија Црна Гора со 2:0 и ги приклучи на „хероите“, кои пак во вторник ќе одиграат пријателски меч со Бугарија. Меч кој се игра во рамките на подготовките за ЕП во Полска за репрезентации до 21 година. Тоа се Елиф Елмас, Тихомир Костадинов, Алекса Амановиќ, Јован Попзлатанов, Никола Кулески и Петар Петковски.Датум: 25.03.2017, 19:26
Статијата е прочитана 2507 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense