| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.09.2017

Османи: Браво за моите момци...

„Секако дека сум задоволен од оваа висока победа, но сепак решавачкиот момент беше во 6. минута кога Работнички остана со играч помалку“ истакна стратегот на Шкендија

Шкендија како фурија протатна низ Ѓорче и со 6:2 го победи Работнички. Секако дека по една ваква победа во дербито на 5. коло, тренерот на тетовци Ќатип Османи беше презадоволен...
„Секако дека сум задоволен од оваа висока победа, но сепак решавачкиот момент на овој меч беше во 6. минута кога Работнички остана со играч помалку. Нам со тоа ни се олесни работата. Морам да кажам браво за моите момци кои навистина одиграа квалитетно, овие 6:2 многу ни значат“ истакна Османи.Датум: 17.09.2017, 18:13
Статијата е прочитана 1162 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense