| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2018

„Пандевци“ испуштија победа во последните секунди

Академија Пандев одигра 2:2 против корејскиот Даежон во последниот тест натпревар во Анталија

„Пандевци“ го запишаа второто реми во шестиот меч на подготовките во Анталија. Утринава одиграа 2:2 против јужнокорејскиот Даежон во натпревар во кој имаа предност од 2:0 со головите на Димов во првото полувреме и Велиновски пред крајот на мечот, но потоа за неколку секунди ја прокоцкаа. Противникот со два брзи гола изедначи на 2:2.
Ефектот на „Пандевци“ во подготвителниот период е две ремија и четири порази.Датум: 03.02.2018, 11:30
Статијата е прочитана 584 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense