| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2018

Хасани погоди на снегот, чудесен дуел во Битола

Хасани и Ибраими утнаа пенали, но капитенот во 79. минута погоди за три бода и за +11 бода. Шкупи во 93. минута утна пенал за победа а во Битола Победа и Шкупи одиграа чудесен натпревар

Снежно 21. коло во Првата лига на Македонија. Одложен меч во Кратово а во Тетово домашните преку Хасани и Ибраими на дуелот со Академија Пандев не реализираа два пенали. Два црвени картони и три бода за тетовци во 79. минута со голот на Хасани.
Сега Шкендија има +11 бодови во однос на вториот Вардар.
На Автокоманда Скопје и Ренова одиграа 1:1, домашните поведоа преку Болесу во 77. минута а израмни Незири со прекрасен гол. Сепк во 93. минута Скопје не погоди од пенал за победа.
Чудесен меч се одигра во Битола меѓу Победа и Шкупи. Гостите поведоа со 2:0 и имаа пенал за 3:0 но не го реалираа. Следуваше атак на Победа и три гола во мрежата на чаирчани за пресврет од 3:2. Но, во 85. минута Емре Чан погоди за конечни 3:3. Домашните се бунеа за офсајд но сепак голот беше признат.


РЕЗУЛТАТИ 21. КОЛО
ШКЕНДИЈА - А. ПАНДЕВ 1:0
СКОПЈЕ - РЕНОВА 1:1
СИЛЕКС - ПЕЛИСТЕР (ОДЛОЖЕН)
ПОБЕДА - ШКУПИ 3:3
РАБОТНИЧКИ - ВАРДАР 2:1

ТАБЕЛА
1. Шкендија 53, 2. Вардар 42, 3. Силекс (-2) 32, 4. Работнички 27, 5. Шкупи 27, 6. А. Пандев 26, 7. Ренова 21, 8. Победа 21, 9. Пелистер (-1) 20, 10. Скопје (-1) 12 бодови.

 

ШКЕНДИЈА - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 1-0 ПОГОДОКОТ НА ЕМРЕ ЧАН ЗА 3-3 ЗА КОЈ ПРИЛЕПЧАНИ ПРОТЕСТИРАА

Датум: 25.02.2018, 16:21
Статијата е прочитана 2834 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense