| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.03.2017

Неквалитетно реми на АренатаТретото пролетно коло на натпреварите од Првата Македонска фудбалска лига започна со дуелот на Работнички и Ренова, кој заврши без голови

Во натпреварот, повеќе од играта и шансите имаа гостите Ренова, меѓутоа најсериозната шанса ја пропушти Ивановски за Работнички во 69. минута.
Со освоениот поен, Работнички се искачи на третото место на табелата со 33 поени, идентични како и Пелистер, кој утре гостува кај Македонија ЃП. Ренова остана на средината на табелата со 28 поени на петтото место.

1.МФЛ, 21. КОЛО
РАБОТНИЧКИ - РЕНОВА 0:0
Недела, 14 ч
ШКЕНДИЈА - ШКУПИ
ПОБЕДА - ВАРДАР
БРЕГАЛНИЦА - СИЛЕКС
МАКЕДОНИЈА ЃП - ПЕЛИСТЕР

Табела: 1. Вардар 47, 2. Шкендија 40, 3. Работнички 33, 4.Пелистер 33, 5.Ренова 28, 6.Силекс 20, 7.Шкупи 17, 8.Победа 16, 9.Македонија Ѓ.П. 16, 10.Брегалница 11Датум: 04.03.2017, 15:58
Статијата е прочитана 1845 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense