| контакт | маркетинг
18.12.2017
„Кога гласаат колегите тренери и капитените за тебе, тогаш тоа чуство е посебно. Затоа од мое име и од името на Ферхан Хасани им благодарам на сите кои учествуваа во оваа анкета“ вели стратегот на Шкендија кој беше избран за најдобар тренер во анкетата на „Македонски спорт“
18.12.2017
Струмичани ќе престојуваат во прекрасен комплекс за време на подготовките во Анталија
18.12.2017
Кој сега раководи со ФК Победа? Се случува административен хаос во редовите на прилепскиот клуб. Луѓето кои сакаат да и помогнат на Победа, не можат да ги добијат печатите
18.12.2017
Второлигашот од Штип го назначи младиот стратег кој има А лиценца за нов тренер кој напролет ќе ја води Брегалница
18.12.2017
Мирко Ивановски со два гола против Локомотива Загреб, предмалку му донесе бод на Славен Белупо на домашен терен.
18.12.2017
Ова е одлуката на Дисциплинската комисија за случувањата на вечното дерби меѓу Вардар и Пелистер. Шкендија пак заработи санкција од 750 евра
18.12.2017
Никола Секулов и неговиот Јувентус ја освоија есенската титула во домашниот шампионат на Италија, и тоа на најдобар можен начин. Со триумф над градсиот ривал Торино
18.12.2017
Клубот од Градски парк има намера осетно да се засили, покрај Илијоски има шанси да се вратат и Штефан Вујчиќ и Марјан Алтипармаковски
18.12.2017
Нашиот репрезентативец дефинитивно ја прекинува позајмицата во Твенте, и се враќа во матичниот Грасхоперс. Дали тами ќе игра напролет сеуште не се знае
17.12.2017
Претседателот на Шкендија г. Висар Беџети, попладнево беше гостин на првите луѓе на еден од најголемите клубови во Швајцарија
17.12.2017
Немам што да замерам, одлично се држевме. Веќе трет меч покажуваат момците дека можат да се носат со актуелниот шампион на Македонија.
17.12.2017
Заслужено отидовме понатаму, во меч во кој играчите беа стопроцентнто подготвени. На четири меча имаме три победи и едно реми – изјави Чедомир Јаневски по триумфот над Шкупи во купот.
16.12.2017
Некогашниот голман на репрезентацијата на иста фотографија со Клосе, Кел, Метцелдер...
НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense