| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.02.2018

(ФОТО) Цуцули џогира, Шкендија тренира

Искусниот дефанзивец се уште има болки во пределот на зглобот, па така може само да трчкара. Сите останати вредно тренираат. Утре Шкендија ќе игра со Габала во 15 часот

Ардијан Цуцули, искусниот играч на Шкендија подобро се чуствува по повредата на зглобот на ногата. Но, сепак далеку е од тоа да може да тренира со останатите а уште помалку да игра натпревари. Па така тој, откако се повреди на првата контрола со Цирих, само трчкара додека останатите вредно работат.
Инаку Шкендија утре во 15 часот во Анталија против Габала ќе ја одигра својата последна пријателска средба. Во недела следува враќање во Македонија.
Датум: 02.02.2018, 17:09
Статијата е прочитана 568 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense