| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.06.2017

Екс играч на Баерн Минхен пристигнува во Струмица

Лукас Чуљак утре пристигнува во Струмица и во следните неколку дена ќе се обиде да избори место во тимот на Академија Пандев за следната сезона

Стоперот кој во моментов има 21. година е екс играч на Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, Карслуе, а негов последне клуб е шкотски Абердин. Тој е роден во Германија но бил дел од хрватскиот национален состав до 17. односно 19. години.

Повеќе во утрешното печатено издание на Македонски спортДатум: 29.06.2017, 17:23
Статијата е прочитана 12262 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense