| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.02.2017

Како Шкендија го „скрши“ Силекс (ВИДЕО)

Со головите на Хасани и Меџедовиќ, тетовските „црвено - црни“ извојуваа победа од 2:0

Шкендија стартуваше со триумф во пролетниот дел, совладан е Силекс со 2:0 и тоа со головите на Хасани во 45+1. и Меџедовиќ во 79. минута. Тоа значи дека новиот тренер Томас Брдариќ имаше победничко деби на клупата на тетовци на еден официјален натпревар. Головите и најинтересни моменти можете да ги видите во видеото.

 Датум: 19.02.2017, 21:15
Статијата е прочитана 5051 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense