| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.01.2018

Ќе биде гужва на Александар Велики

За половина час утре изутрина на нашиот најголем аеродром ќе се појават екипите на Шкупи,  Работнички и Силекс.

Утре изутрина „половина“ македонска фудбалска лига ќе тргне на подготовки за Анталија.
И тоа одеднаш. Рано изутрина тимот на Шкупи ќе замине од 8:30 часот, а нешто подоцна со ист авионски лет за Турција ќе се упатат екипите на Силекс односно Работнички. Ќе биде гужва што се вели на нашиот најголем аеродром, но така е тоа во овој период од годината. Ќе продефилираат стотина фудбалери и спортска опрема на тони.


 Датум: 21.01.2018, 11:54
Статијата е прочитана 1887 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense