| контакт | маркетинг

15.07.2017

Избркан од тренинг зашто мислел на Барса

Играчот за врска Паулињо продолжува да го притиска својот клуб Гуангжу евергранд да го ослободи за да премине во Барселона.

Тој е желба на каталонскиот клуб, но Гуангжу ги одби двете досегашни понуди за него. Самиот фудбалер се сретнал со претседателот на клубот за да го замоли да му дозволи да се пресели на „Ноу Камп“, но кинескиот клуб се придржува кон откупната клаузула, која изнесува 40 милиони евра, што е проблем за Каталонците.
А проблемите на релација Паулињо - клуб продолжија и на тренинзите. Тренерот на екипата, Луис Фелипе Сколари, го избркал Бразилецот од тренингот, затоа што не бил сконцентриран и размислувал само за Барселона.Датум: 15.07.2017, 11:29
Статијата е прочитана 3739 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.07.2017
24.07.2017
24.07.2017
24.07.2017
24.07.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense