| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.07.2017

Леванте танцува во ритамот на Барди


Медиумите во Шпанија наголемо во суперлативи пишуваат за нашиот репрезентативец, кој уште на своите први мечеви блеска во дресот на Леванте

„Леванте танцува во ритамот на Барди“, Барди блеска во новиот клуб“, „Барди е сигурен стартер во тимот на Леванте за новата сезона“, се само дел од пишувањата на медиумите во Шпанија по феноменалните игри и голови кои нашиот репрезентативец ги постигнува во дресот на клубот од Примера. Особено се глорификува фантастичниот гол од слободен удар на Барди на вчерашниот пријателски меч со Виљареал.

 


 Датум: 31.07.2017, 13:13
Статијата е прочитана 1640 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense