| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.08.2017

Барселона: Го имаме Дембеле!

Барселона го комплетираше трансферот на Усман Дембеле од Борусија Дортмунд со петгодишен договор вреден 105 милиони евра, објави шпанскиот прволигаш

Францускиот интернационалец постигна 10 голови и имаше 21 асистенции за Дортмунд за да помогне тимот да заврши на третото место во Бундеслигата и да го освои Германскиот куп.
Според Барса, Дембеле пристигнува во Каталонија во недела, по што во понеделник ќе го има медицинскиот тест пред да го потпише договорот, кој ќе има клаузула за откуп од фантастични 400 милиони долари.
Барселона по заминувањето на Нејмар за рекордни 222 милиони евра во ПСЖ, има намера да го донесе и Бразилецот Филип Кутињо од Ливерпул.Датум: 25.08.2017, 17:39
Статијата е прочитана 907 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense