| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Татран го промовира Трапановски

Како што најави „Македонски спорт“ Татран е новиот клуб на младиот македонски репрезентативец Кристијан Трапановски

Кристијан Трапановски следните шест месеци ќе ги мине на позајмица во словачкиот тим на Татран Прешов. На младиот У19 репрезентативец на Македонија му се потребна поголема минутажа, а во Славија Прага тоа моментално не е можно, па оваа екипа го испрати играчот на „калење“ во словачкиот прволигаш.Датум: 01.03.2018, 13:21
Статијата е прочитана 1227 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense