| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Трансфер бомба: Баже Илијоски во Шкупи!

*Како што велат нашите информации, најдобриот голгетер во историјата на Првата лига е пред трансфер на Чаир


Шкупи подготвува трансфер - бомба. Имено Баже Илијоски е пред доаѓање на Чаир. Како што велат нашите информации, најдобриот голгетер во историјата на нашата Прва лига би можел да стави потпис на договор со клубот од Чаир. Клуб кој со новиот спонзор и тоа како ги подигна своите амбиции. Досега чарчани ги ангажираа Благоја Љамчевски и косоварот Рон Броја, но секако дека им е потребен искусен и квалитетен шпиц. Да потсетиме дека Илијоски, покрај интернационалната кариера, во минатото настапуваше за Работнички, Металург и Пелистер. Покрај Шкупи, за услугите на Илијоски заинтересирани се уште два наши прволигашки клубови.Датум: 10.01.2018, 16:18
Статијата е прочитана 3538 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense