| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2017

Ејупи го растури Хајдук, сега е прв стрелец во Хрватска

Херој на Осиек во триумфот над „билите“ со 2:1 е нашиот интернационалец Музафер Ејупи, кој двапати ја тресеше мрежата на Хајдук

Музафер Ејупи сам го победи Хајдук со 2:1. Нашиот напаѓач е херојот на Осиек зошто беше стрелец на тие два гола за домашниот тим. Првиот гол го постигна во 63. минута а во во 80. минута зголеми на 2:0. Во самиот финиш гостите од Сплит намалија на 1:2 Инаку со овие два гола Ејупи со 11 голови е прв стрелец во првенството на Хрватска.

 Датум: 05.03.2017, 16:56
Статијата е прочитана 7044 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense