| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Аврамовски: Се договорив во Војводина

Репрезентативецот предмалку ги договори сите детали со клубот и се пресели во Нови Сад

Даниел Аврамовски во следната сезона ќе го носи дресот на Војводина. Нашиот репрезентативец прави транфер и се враќа во шампионатот на Србија откако само кратко беше дел од тимот на Олимпија. Македонски Спорт најави дека Аврамовски е пред трансфер во овој клуб, а сега добивме потврда и од самиот играч.
„Да точно е. Предмалку се договорив дефинитивно со Војводина. Се враќам во Србија„ - рече Аврамовски.
Како што е добро познато тој веќе беше дел од тимот на Црвена Звезда, а бепе и на позајмица во ОФК Београд.Датум: 31.08.2017, 18:34
Статијата е прочитана 726 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense