| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.01.2018

Горан Здравков „ослободен“ од Брегалница!

Покрај Здравков, ослободени од обврските кон „сините“ се и Петар Јаневски и Борис Иванов

Горан Здравков, долгогодишниот фудбалер на Брегалница и нејзин капитен не е повеќе член на штипските „сини“. Според зборовите на Борис Цеков, генералниот секретар на клубот, Здравков е ослободен од обврските кон Брегалница. Покрај него си заминуваат и Петар Јаневски и Борис Иванов.
Цеков  информираше дека  нови членови на Брегалница се  Велковски, Илиев, Митров, Јованов, Боневски и голманот на Академијата Пандев , Дарко Панов , кој се враќа во Штип. Брегалница ќе се подготвува во Сандански, Бугарија,а подготовките во Штип ќе започнат на 17 јануари.Датум: 12.01.2018, 13:28
Статијата е прочитана 2622 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense