| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.01.2017

Петровски се фрли по крстот во Охрид

Голманот на Пелистер беше дел од традиционалното фрлање на крстот во Охрид

Битолчани се на подготовки во најголемиот наш туристички центар, а искусниот голман Илче Петровски, очигледно голем верник реши да биде дел од големата традиција на фрлањето на крстот во водите на охридското езеро. Петровски ја немаше таа среќа да го фати крстот но вреди овој момент и тоа како да се одбележи. Неговите соиграчи секако дека беа со него да го подржат и да му посакаат среќа. Илче, секоја чест.Датум: 19.01.2017, 12:04
Статијата е прочитана 5933 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense