| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ


20.01.2018


Вардар на првата контрола без Велковски


За нешто повеќе од еден час, Вардар ја игра првата пријателска средба на подготовките во Анталија.


Со почетокот од 15.30 часот по македонско време, актуелниот шампион на Македонија, Вардар денеска на подготовките во Анталија го игра првиот пријателски натпревар. Противникот е узбекистанскиот тим на Пантахор, а за тимот на Вардар би требало да дебитираат новитетите, Попзлатанов, Тошевски, Илиќ, Цветановски, како и интернациопналците кои се во моментов на проба. Од друга страна пак Дарко Велковски се жали на повреда на тетивата и денеска ќе биде поштеден.Датум: 20.01.2018, 14:27
Статијата е прочитана 709 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense